• Tarnogórska stacja benzynowa, czynna całodobowo, oferowała szeroki, jak na owe czasy, wybór olejów i smarów krajowych oraz zagranicznych (te ostatnie wyłącznie za bony PKO).
    Tarnogórska stacja benzynowa, czynna całodobowo, oferowała szeroki, jak na owe czasy, wybór olejów i smarów krajowych oraz zagranicznych (te ostatnie wyłącznie za bony PKO). Fot. Archiwum Gwarka
10.11.2019

Tanksztela w Lasowicach

Chyba nawet najstarsi kierowcy nie pamiętali, że 1 listopada minęło dokładnie 45 lat od otwarcia stacji benzynowej w Lasowicach. Przez długi czas była to jedyna tanksztela w okolicy, a w trudnych latach osiemdziesiątych, gdy o benzynę było bardzo trudno, ustawiały się przed nią tasiemcowe kolejki.

Stacja benzynowa nr 199 w Tarnowskich Górach została przeniesiona do Lasowic z Kaczyńca, czyli ścisłego centrum miasta, gdzie znajdowała się od czasów powojennych. W przeciwieństwie do poprzedniej lokalizacji, ciasnej i niebezpiecznej dla otoczenia, a także niewygodnej dla kierowców, nowa, w…


Artykuł ukazał się w GWARKU 45/2019 z 12.11.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.