•  
      Zdjęcia: Archiwum ITD
13.08.2019

Tarnogórscy policjanci pomogli zatrzymać nielegalny transport odpadów [FILM]

Podejrzany samochód ciężarowy z naczepą zatrzymano na autostradzie A1 w Zabrzu.

Policjanci i inspektorzy śląskiego Inspektoratu Transportu Drogowego skontrolowali samochód ciężarowy. W dokumentach transportu z Niemiec jako przewożone rzeczy figurowały odpady mogące stanowić paliwo alternatywne. Jednak na naczepie samochodu ciężarowego pod warstwą zadeklarowanych śmieci kontrolujący ujawnili duże ilości odpadów komunalnych.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej współpracowali z inspektorami śląskiego ITD, pracownikami WIOŚ oraz policjantami z KMP w Zabrzu i KPP w Tarnowskich Górach.

Zgodnie z przepisami zabronione jest przywożenie do Polski z zagranicy odpadów komunalnych. Proceder ten zagrożony jest karą do 5 lat więzienia. (esp)

ZOBACZ FILM


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.