04.01.2018

Tarnogórscy policjanci z laserowym radarem

Tarnogórska policja dostała nowy bat na drogowych piratów. Laserowy radar nie tylko zmierzy prędkość, ale i nakręci film, zrobi zdjęcie w jakości HD.

Radar Tru Cam już jest na wyposażeniu tarnogórskiej drogówki. Urządzenie to nowoczesny sprzęt pomiarowy. Mierzy prędkość, równocześnie robiąc zdjęcia i kręcąc film. Nie trzeba więc nawet zatrzymywać kierowców przekraczających prędkość. Zdjęcia i filmy są w dużej rozdzielczości, widać na nich wyraźnie rejestracje pojazdów. Winny wykroczenia dostanie więc do domu tzw. propozycję nie do odrzucenia. Będzie mógł „kupić” sobie nagranie, płacąc mandat po fakcie. Dziś, 4 stycznia, radar zademonstrowano dziennikarzom, a zaraz po prezentacji urządzenie zabrano na pierwszy patrol. (CR)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.