•  Do tej pory Chemet miał dwie fabryki w Polsce. Teraz będzie miał jeszcze dwie we Francji
     Do tej pory Chemet miał dwie fabryki w Polsce. Teraz będzie miał jeszcze dwie we Francji Fot. Jarosław Myśliwski
14.01.2020

Tarnogórski Chemet kupił francuskiego konkurenta

Tarnogórski Chemet kupił francuską firmę ALTIFORT GLI SAS i dzięki temu stał się wiodącym dostawcą pełnej gamy produktów i usług dla rynku LPG oraz pozostałych gazów skroplonych w Unii Europejskiej.

ALTIFORT GLI SAS od lipca 2019 roku zarządzana była przez syndyka w związku z upadłością grupy ALTIFORT. 10 stycznia Sąd Gospodarczy w Paryżu podjął decyzję o przyjęciu oferty firmy Chemet na zakup wszystkich aktywów i przejęcie całej załogi francuskiej firmy.

Cała dotychczasowa działalność GLI (Gaz Liquefie Industrie) będzie prowadzona przez nowoutworzoną spółkę CHEMET GLI SAS, z siedzibą w Saint-Pierre-d`Exideuil/Civray we Francji. 100 proc. akcji spółki posiada Chemet S.A. z siedzibą w Tarnowskich Górach.

Grupa Chemet to obecnie 1100 pracowników pracujących w 4 zakładach produkcyjnych (2 w Polsce i 2 we Francji), sieć centrów serwisowych LPG na terenie całej Francji, sieć autoryzowanych magazynów fabrycznych w Polsce, sieć autoryzowanych dystrybutorów na terenie Europy, Azji i Afryki.

"Wierzymy, że wieloletnie doświadczenie i najlepsze praktyki stosowane przez GLI Service we Francji z powodzeniem będziemy wdrażać w pozostałych krajach Unii Europejskiej" – zakłada zarząd spółki.

Planowane na rok 2020 przychody grupy Chemet to 140 mln euro.

Jarosław Myśliwski


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.