•  
      Fot. Jarosław Myśliwski
11.12.2019

Tarnogórski jarmark tuż, tuż

Organizowany jest od kilku lat i trudno sobie wyobrazić bez niego bożonarodzeniowe przygotowania. W piątek na rynku rozpocznie się Tarnogórski Jarmark Bożonarodzeniowy.

Jak zwykle będą stoiska z rękodziełem, wyrobami spożywczymi, gastronomiczne. Wystąpią chóry, zespoły i orkiestry, będą warsztaty, zajęcia dla dzieci i oczywiście karuzela. Szczegółowy program na str. 9 Gwarka.

W sobotę nasza redakcja razem z Radiem Piekary będzie organizować konkursy, w których nagrodami będą choinki i gwiazdy betlejemskie.

Boże Narodzenie i towarzyszący mu jarmark to także dobra okazja, by pomyśleć o potrzebujących. Podobnie jak rok temu, pod namiotem będzie stoisko, gdzie kupując domowe wypieki czy rękodzieło, można będzie wesprzeć budowę pierwszego na Litwie hospicjum dla dzieci. Opieka paliatywna jest w tym kraju tylko w niewielkim stopniu refundowana przez państwo, stąd potrzeby są ogromne. W ubiegłym roku dzięki ogromnej hojności tarnogórzan udało się zebrać ponad 24 tys. zł, które przekazano Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego. (mir)


Artykuł ukazał się w GWARKU 49/2019 z 10.12.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.