•  - Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody – mówi Piotr Korab.
     - Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody – mówi Piotr Korab. Fot. Jarosław Myśliwski
11.05.2019

Tarnogórski Rowerowy Maj

Blisko 1400 dzieci z sześciu tarnogórskich placówek oświatowych bierze udział w ogólnopolskim projekcie Rowerowy Maj.

– W akcji biorą udział cztery gminy z Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej, w tym Tarnowskie Góry i Świerklaniec – mówi Piotr Korab, miejski oficer rowerowy w Tarnowskich Górach oraz naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji tarnogórskiego magistratu.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju w aktywny sposób dotrze na lekcje: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego paszportu i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody. – Dla dzieci będą to akcesoria rowerowe poprawiające bezpieczeństwo, na przykład kaski rowerowe czy lampy. Dla klas planujemy organizację wycieczek m.in. do kopalni zabytkowej, a dla szkół i przedszkoli wiaty rowerowe – mówi Piotr Korab.

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zrównoważoną mobilność wśród dzieci oraz grona nauczycielskiego. – Popularyzacja roweru jako środka transportu używanego w drodze do szkoły wpaja dobre nawyki, które na późniejszym etapie skutkują prowadzeniem aktywnego i zdrowego życia. Tarnowskie Góry przymierzają się w najbliższym czasie do budowy centrum przesiadkowego wraz z siecią tras rowerowych i podziemnym tunelem pieszo-rowerowym wzdłuż ulicy Częstochowskiej – mówi Arkadiusz Czech, burmistrz Tarnowskich Gór. Planowana sieć liniowej infrastruktury rowerowej liczyć będzie ponad 28 km i połączy dzielnice miasta z jego centrum. W ramach centrum przesiadkowego, oprócz miejsc parkingowych dla samochodów, powstanie zadaszony parking rowerowy na około 120 rowerów. Ta inwestycja, warta ponad 57 mln zł.

(mir)


Artykuł ukazał się w GWARKU 19/2019 z 14.05.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.