•  Tarnogórzanin Seweryn Kononiuk zdobył w ME w Pabianicach złoty medal.
     Tarnogórzanin Seweryn Kononiuk zdobył w ME w Pabianicach złoty medal. Fot. archiwum rodzinne S. Kononiuka
25.11.2019

Tarnogórski siłacz ze złotym medalem ME

Seweryn Kononiuk z Tarnowskich Gór, zawodnik trójboju siłowego, odniósł kolejny cenny sukces. Startując w Mistrzostwach Europy Federacji WPA w Trójboju Siłowym w Pabianicach wywalczył złoty medal w kategorii masters (40-44 lata) w wadze do 100 kg.

W zawodach, które odbywały się od 21 do 24 listopada, startowało 450 zawodników z Niemiec, Hiszpanii, Irlandii, Słowacji, Czech, Węgier, Norwegii, Holandii, Albanii, Ukrainy, Białorusi, Włoch, Rosji, Gruzji i Armenii. Sewerynowi Kononiukowi, mimo kontuzji, udało się pobić o 20 kg jego dotychczasowy rekord w przysiadzie, ustanowiony we wrześniu na Mistrzostwach Polski Federacji WPC, zaliczając 220 kg. W wyciskaniu leżąc zanotował 160 kg, a w martwym ciągu – 230 kg. Uzyskany wynik w trójboju, 610 kg, pozwolił mu na zdobycie złotego medalu. (K)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.