•  Chór Fresco zaprasza na koncert z okazji Dnia Matki.
     Chór Fresco zaprasza na koncert z okazji Dnia Matki. Fot. Archiwum TCK
07.05.2018

Tarnogórskie Centrum Kultury zaprasza

Majówka za nami, ale nie majówkowe klimaty. Za nami majowy koncert chóru Allegro, który cieszył się wielkim powodzeniem, ale przed nami – w iście majowym, wiosennym nastroju – dwa muzyczne wydarzenia w wykonaniu świetnych zespołów tarnogórskich.

Koncert Wiosenny 2018

I to w dwóch wydaniach! W sobotę i w niedzielę 12 i 13 maja o godz. 18 na scenie Tarnogórskiego Centrum Kultury wystąpi ciesząca się olbrzymim uznaniem słuchaczy Parafialna Kamiliańska Orkiestra Dęta. Muzycy pod dyrekcją Aleksandra Königa tym razem zapraszają na koncert "Opera w srebrnym mieście UNESCO".

Poznamy w skrócie historię opery od baroku ("Orfeusz" Verdiego) aż po współczesne jazzowe aranżacje ("Porgy and Bess" Gershwina). Usłyszymy też niezapomniane przeboje m.in. z "Cyrulika Sewilskiego" Rossiniego, "Carmen" Bizeta czy "Lekką kawalerię" Pucciniego.

Orkiestra wystąpi dwukrotnie, dzień po dniu, więc biletów nie powinno zabraknąć dla wszystkich chętnych.

Przypomnijmy, że Parafialna Orkiestra Dęta przy parafii oo. kamilianów w Tarnowskich Górach powstała pod koniec lat czterdziestych ubiegłego stulecia. Muzycy regularnie uświetniali wszystkie ważniejsze uroczystości kościelne. Pierwszy samodzielny koncert orkiestry odbył się w parku przyklasztornym w 1971 r. Na przestrzeni ostatnich 10 lat, dzięki inicjatywie parafianina Bronisława Golka nastąpił dynamiczny rozwój zespołu, który z czasem przyjął nazwę Parafialnej Kamiliańskiej Orkiestry Dętej. Zespół wykonuje muzykę sakralną, filmową, folkową, operową i rozrywkową; gra razem z chórami i solistami, organizuje koncerty plenerowe, promenadowe i noworoczne.

Obecnie pełny skład zespołu to 55 muzyków czyli tylu, ilu liczy sobie skład dętej orkiestry koncertowej (Concert Band/Harmonie).

Bilety: 32/40 zł.

Pieśni, piosnki i piosenki dla Mam

Pod takim hasłem Chór Fresco zaprasza na specjalny koncert z okazji Dnia Matki, czyli w sobotę 26 maja o godz. 18. W programie – jak w tytule koncertu – będą pieśni Stanisława Moniuszki we współczesnej aranżacji, ale także piosenki z Kabaretu Starszych Panów oraz popularne przeboje muzyki rozrywkowej. Usłyszymy takie nieśmiertelne hity, jak "All of Me" Johna Legenda, "Say Something" A Geat Big World czy "Africa" zespołu Toto.

Chór Fresco powstał w październiku 2013 roku. Działa w strukturach Tarnogórskiego Centrum Kultury. Chórem dyryguje Karolina Gołofit.

Bilety: 6,40/8 zł.


Artykuł ukazał się w GWARKU 18/2018 z 08.05.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.