•  W TCK będzie można zobaczyć film "Ramen. Smak wspomnień".
     W TCK będzie można zobaczyć film "Ramen. Smak wspomnień". Fot. TCK
14.05.2018

Tarnogórskie Centrum Kultury zaprasza

Dyskusyjny Klub Muzyczny i ciekawe filmy. Co w tym tygodniu proponuje TCK?

Dyskusyjny Klub Muzyczny

W środę, 16 maja, o godz. 18.00 zapraszamy na ostatnie już w tym sezonie artystycznym spotkanie z muzyką alternatywną. Majowe spotkanie "Alterna(k)tywnych" poświęcone będzie debiutanckiemu krążkowi duetu Nanook of the North. Jest to płyta polskich artystów nagrana... na Islandii, miksowana na Grenlandii, wydana przez niemiecką wytwórnię.

Przy okazji ujawniamy, że będzie to ostatnie spotkanie w dotychczasowej formule Klubu. Co się zmieni? Przekonamy się już we wrześniu.

Bilety: 2 zł.

Kinomani nie powinni narzekać

Przez cały maj zapraszamy na przegląd tegorocznego Festiwalu WIOSNA FILMÓW – dzieł z całego świata, docenionych na najbardziej prestiżowych festiwalach. We wtorek, 15 maja, o godz. 19.00 zaprezentujemy film w egzotycznej produkcji: Singapur-Japonia. "Ramen. Smak wspomnień" to opowieść o młodym kucharzu, który po nagłej śmierci oschłego ojca pakuje walizkę i przeprowadza się z japońskiego Takasaki do Singapuru, gdzie ma nadzieję odkryć tajemnicę związku swoich rodziców. Kolejne seanse w ramach WIOSNY FILMÓW: 25 maja ("Jesień we Francji") oraz 29 maja ("Obietnica poranka"). Seanse w DKF Olbrzym. Bilety: 8/10 zł.

W piątek, 18 maja, o godz. 19.30 zapraszamy na pełen pasji i gniewu thriller, który zachwyca precyzyjnie skonstruowaną intrygą i mistrzowską grą aktorską. "Nigdy cię tu nie było" to historia mężczyzny z mroczną przeszłością, który działał zawsze sam i zawsze poza prawem. Przyjmował zlecenia, z którymi system sprawiedliwości nie dawał sobie rady. Prześladujące go wspomnienia sprawiają, że chciałby, aby świat o nim zapomniał. Jednak, poruszony historią uprowadzonej dziewczyny, podejmie się jej odnalezienia. Niespodziewanie otrzyma szansę ocalenia... także samego siebie. Bilety: 13/16 zł.

W sobotę, 19 maja, o godz. 18.00 pokażemy film, który po raz kolejny poruszy serca Polaków. "Katyń – ostatni świadek" to niezwykły film zainspirowany biografią Iwana Kriwoziercowa alias Michała Łobody – naocznego świadka zbrodni katyńskiej. Twórcy filmu w gwiazdorskiej obsadzie próbują rozwikłać tajemnicę przedwczesnej śmierci mężczyzny, w podejrzanych okolicznościach, w Wielkiej Brytanii 1947 roku. Bilety: 13/16 zł.

Kino dla całej rodziny

A w niedzielę, 20 maja, o godz. 16.00 proponujemy porzucić poważny nastrój i zabrać dzieci na "Kaczki z gęsiej paczki". Fabuła godna prawdziwego kina familijnego. Benek jest dumną gęsią, ale i pozwalającym sobie na wszystko lekkoduchem. Podczas jednego z popisowych przelotów coś idzie nie tak i gąsior wpada prosto w stado kaczątek. W wyniku wypadku dwa pisklaki zostają oddzielone od reszty, a główny bohater ulega kontuzji, która nie pozwala mu na wzbicie się w powietrze. Benek musi teraz zadbać o maluchy i wspólnie z nimi wyrusza w podróż życia. Wspaniała zabawa i lekcja odpowiedzialności. Bilety: 13/16 zł.


Artykuł ukazał się w GWARKU 19/2018 z 15.05.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.