•  Radek Dębicki na najwyższym stopniu podium MŚ w Tokio.
     Radek Dębicki na najwyższym stopniu podium MŚ w Tokio. Fot. Dzięki uprzejmości M. Kowalika
24.05.2019

Tarnogórzanin mistrzem świata

Tarnogórzanin Radosław Dębicki został mistrzem świata juniorów do lat 18 w wyciskaniu leżąc klasycznym w kategorii wagowej do 59 kg. Tytuł zdobył 19 maja na mistrzostwach świata w Tokio. Jak sam mówi, to w dużej mierze zasługa jego trenera i mentora, Dawida Stroby.      

W stolicy Japonii zawodnik Stowarzyszenia Centrum Formy Dąbrowa Górnicza zapewnił sobie złoto, zaliczając 107,5 kg. Kolejne miejsca na podium zajęli zawodnicy z Kazachstanu i Japonii – obaj po 105 kg, ale Kazach okazał się lżejszy.

– Sukces to nieprzypadkowy. W zeszłym roku Radek zdobył we Francji tytuł mistrza Europy juniorów do lat 18 w kat. do 59 kg, a kwalifikację na MŚ w Tokio zapewnił sobie na październikowych MP w Sosnowcu. Jako junior zdobył więc najważniejsze trofea w grupie wiekowej do lat 18 w swojej kat. wagowej, a jego kariera sportowa rozwija się bardzo dobrze. Warto dodać, że w Japonii, w grupie weteranów startował, wracający po kontuzji, ojciec Radka, Tomasz Dębicki, zajmując dziesiąte miejsce w kat. wagowej do 83 kg – mówi Mikołaj "Kola" Kowalik, znany tarnogórski zawodnik i popularyzator sportów siłowych.

Mikołaja Kowalika w Tokio nie było, ale do swoich licznych sukcesów dorzucił w tym roku kolejne. Został wicemistrzem Polski w wyciskaniu na ławeczce leżąc i mistrzem kraju w trójboju siłowym klasycznym (z pobitym o 0,5 kg własnym rekordem Polski w wyciskaniu na ławeczce leżąc klasycznym). Już dziś zaprasza miłośników sportów siłowych na październikowy Puchar Polski (będący równocześnie eliminacjami do MŚ w 2020 roku), który odbędzie się w hali w Tarnowskich Górach.(K)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.