•  Polki grają świetnie: Wiktoria Aumiiller (na pierwszym planie) i reprezentacja Polski.
     Polki grają świetnie: Wiktoria Aumiiller (na pierwszym planie) i reprezentacja Polski. Fot. Archiwum prywatne
14.11.2019

Tarnogórzanka w finałach mistrzostw świata (aktualizacja)

W Szwajcarii trwają IV Mistrzostwa Świata Głuchych w Futsalu Kobiet. W składzie reprezentacji Polski gra tarnogórzanka Wiktoria Aumiiller. Polki radzą sobie bardzo dobrze – dziś o godz. 14.30 zagrały półfinał z Holandią i wygrały 5:2! W finale,16 listopada zmierzą się z reprezentacją Brazylii.

Polska reprezentacja przeszła przez fazę grupową jak burza. Na początku aż 11:1 wygrała z Finlandią. Potem po ciężkim meczu Polki pokonały Szwedki 7:3 i po zwycięstwie z Japonią 6:4 awansowały do ćwierćfinałów. Ich rywalkami były Rosjanki. W końcówce meczu Polki strzeliły decydującą bramkę i wygrały 3:2. Dziś o godz. 14.30 w półfinale zmierzyły się z Holandią. Wygrały 5:2. Bramki strzeliły: Paulina Suchorowska (2), Agnieszka Boćkowska, Marta Kaczmarczyk i Wiktoria Aumiiller. 

W ubiegłym roku Wiktoria Aumiiller z reprezentacją Polski piłki nożnej kobiet niesłyszących zdobyła złoty medal na 5. Mistrzostwach Europy Głuchych w futsalu, które odbyły się w Tampere w Finlandii. W 2017 roku z reprezentacją Polski wywalczyła srebrny medal na XXIII Letnich Igrzyskach Olimpijskich Głuchych w Turcji.

(aj)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.