•  Wodny plac zabaw zostanie wybudowany przy parku wodnym, od strony basenu z falą.
     Wodny plac zabaw zostanie wybudowany przy parku wodnym, od strony basenu z falą.
18.12.2019

Tarnowskie Góry. Są pieniądze na wodny plac zabaw

Gotowy jest projekt, AIG ma pozwolenie na budowę, a w styczniu zostanie ogłoszony przetarg na wybudowanie wodnego placu zabaw przy parku wodnym w Tarnowskich Górach. Nie będzie to oddzielna atrakcja, z osobnym biletem wstępu. Będzie dostępna w ramach biletu do parku wodnego.

Dzisiaj tarnogórska rada miejska przegłosowała dokapitalizowanie Agencji Inicjatyw Gospodarczych. 1 mln zł zostanie wydany m.in. na wodny plac zabaw.

Wodny plac zabaw według kosztorysu ma kosztować 2,6 mln zł, w większości zostanie sfinansowany z pieniędzy AIG. Będzie to plaża o powierzchni 1200 m kw., a na niej niecka licząca 338 m kw. Na środku będzie wieża z trzema zjeżdżalniami i "tryskające zabawki". Dodatkowo przewidziano powierzchnię na leżaki. Głębokość niecki, trwalszej niż betonowa, bo wykonanej ze stali nierdzewnej, będzie wynosiła 0,3 do 0,5 m. – Wodny plac zabaw jest adresowany do najmłodszych dzieci. Nie planujemy osobnego wejścia czy szatni. Będzie częścią oferty parku wodnego, dostępną w ramach biletu – mówi Michał Fajer, prezes AIG. – Liczę na to, że uda się zakończyć budowę w maju lub czerwcu 2020 r. (mir)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.