•  Uroczysta chwila wręczenia sztandaru
     Uroczysta chwila wręczenia sztandaru Fot. Jacek Tarski
11.01.2020

Tarnowskie Góry. Sztandar dla miłośników miasta

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej otrzymało sztandar. Uroczystość wręczenia symbolu przez Arkadiusza Czecha, burmistrza Tarnowskich Gór, odbyła się w sobotę (11 stycznia) w Tarnogórskim Centrum Kultury.

Dzień wręczenia był dla członków stowarzyszenia wielkim świętem. Sztandar stanowi jakby kropkę nad "i". Doskonale uzupełnia jedno z bez wątpienia najważniejszych wydarzeń w historii SMZT, jaką było wpisanie zabytków górnictwa kruszcowego na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest jeszcze jeden powód do świętowania, jakim jest 65 rocznica powstania stowarzyszenia. Jak mówił prezes Zbigniew Pawlak, datę trzeba jednak przyjmować z dużą dozą tolerancji, bo tak naprawdę, rodowód stowarzyszenia jest jeszcze przedwojenny. Już w latach 30. grupa entuzjastów podjęła wysiłki zmierzające do uruchomienia zabytkowej kopalni i przystosowania obiektu do zwiedzania przez turystów.

Sztandar stowarzyszenia przekazał w ręce prezesa Pawlaka miejski poczet sztandarowy. Jak każe obyczaj, przyjmujący ucałowali płat, oddając w ten sposób cześć symbolowi. Pamiątkowy, symboliczny gwóźdź w drzewce wbili burmistrz Arkadiusz Czech oraz wiceprezes Stanisław Wyciszczak, jeden z seniorów stowarzyszenia. Członkowie, przedstawiciele wszystkich sekcji działających w SMZT, złożyli uroczyste ślubowanie, że nie będą szczędzić wysiłków dla miasta i jego mieszkańców.

JT


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.