05.05.2019

Telefony i listy do redakcji

List czytelniczki w sprawie ul. Miedzianej w Starych Tarnowicach.

Piszę w imieniu mieszkańców ul. Miedzianej w Starych Tarnowicach. Chodzi o prace prowadzone na równoległej ul. Repeckiej – jest co jakiś czas zamykana. To droga dojazdowa do Rept Śląskich, a potem dalej – do Gliwic, Zabrza, Bytomia itd. Oficjalny objazd prowadzi wokół parku repeckiego, przez Repty Ślaskie i Ptakowice. Kierowcy korzystają jednak ze skrótu, czyli naszej ul. Miedzianej. Tymczasem nie jest ona dostosowana do takiego natężenia ruchu, jaki jest obecnie. Do pewnego miejsca jest gruntowa, nieutwardzona, z dziurami i wybojami. Od szczytu w dół, do skrzyżowania z ul. Niedziałkowskiego, jest nakładka asfaltowa. I tu zaczyna się nasz problem. Przy wjeździe na ulicę jest doskonale widoczny znak ograniczenia prędkości do 30 km/h oraz zakaz wjazdu samochodów ciężarowych, oprócz tych dojeżdżających do posesji. Przy wjeździe z góry, od ul. Repeckiej, tego znaku nie ma. 

Dowiedziałam się w Miejskim Zarządzie Ulic i Mostów, że należy wystosować pismo o taki znak i czas oczekiwania wynosi do dwóch miesięcy. Zresztą ostatnio rzadko który kierowca, szczególnie w godzinach dojazdu do pracy i potem powrotów, czyli w godz. 6-8 i 16-18, przestrzega tego ograniczenia. Samochody rozpędzają się, być może aby nadrobić czas stracony wyżej, na omijaniu dziur w miejscach nieutwardzonych. Nasza ulica jest wąska, nie ma pobocza ani chodników. Jest duży ruch pieszych i rowerzystów. Na mieszkańców, którzy chcą zaparkować samochód pod domem, czy też wyjechać z bramy, kierowcy trąbią, wyzywają ich. Mamy rozjeżdżone trawniki, bo niektórym nie chce się czekać, żeby przepuścić samochód jadący z naprzeciwka. 

Na naszej ulicy mieszka dużo rodzin z małymi dziećmi, mamy zwierzęta domowe - psy i koty. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której dziecko wbiega pod taki rozpędzony samochód, którego kierowca nie uznaje ograniczenia prędkości. Niestety, prośby o częstsze patrole policji w tej okolicy nie przynoszą żadnego skutku.

Mieszkanka Starych Tarnowic (dane do wiad. redakcji)


Artykuł ukazał się w GWARKU 18/2019 z 07.05.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.