20.05.2017

Termomodernizacja remizy

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach otrzymała dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

– Cieszę się, że udało się sfinalizować finansowanie tego przedsięwzięcia, ponieważ pieniądze w państwowej straży pożarnej są obecnie ściśle reglamentowane i niełatwo je otrzymać, a budynek straży w Radzionkowie wymaga remontu – mówi Andrzej Pilot, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

Fundusz zobowiązał się do przekazania dotacji na termomodernizację w wysokości ponad 110 tys. zł. Poza tym straż dostanie ponad 21 tys. zł. na demontaż, transport i unieszkodliwienie odpadów zawierających azbest, który jest na terenie obiektu. Dotacje z WFOŚiGW pokryją połowę kosztu inwestycji, który oszacowano na 263 tys. zł.

W tym roku ma być gotowa dokumentacja projektowa, zakończenie remontu przewidziano na 30 listopada 2018 r. Po zrealizowaniu inwestycji roczne koszty eksploatacji budynku ulegną zmniejszeniu o prawie 25 tys. zł. (mir)


Artykuł ukazał się w GWARKU 20/2017 z 23.05.2017

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.