•  
      Zdjęcia: Alicja Jurasz
12.01.2020

Testują, czy pulsujące światło poprawi bezpieczeństwo

Na przejściu dla pieszych na ul. Wyszyńskiego, przy skrzyżowaniu z ul. Skrzypczyka w Tarnowskich Górach pojawiło się pulsujące światło. Zapala się, kiedy do skrzyżowania zbliża się pieszy. Tymczasem dwoje radnych miejskich – Tadeusz Stasiak i Justyna Kosmała - ma inną propozycję.

– To sposób na wspieranie bezpieczeństwa pieszych na drogach. Światło przy przejściu na ul. Wyszyńskiego zapala się, kiedy do przejścia zbliża się pieszy. Nie świeci stale, żeby nie przyzwyczajać kierowców. To na razie rozwiązanie testowe, zobaczymy, jakie…


Artykuł ukazał się w GWARKU 2/2020 z 14.01.2020

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.