08.02.2018

Tir zablokował tarnogórską obwodnicę

Dzisiaj, 8 lutego wielu kierowców w Tarnowskich Górach rozpoczęło dzień od utrudnień. Wszystko przez akcję wyciągania tira z rowu przy obwodnicy koło Parku Wodnego. Ten odcinek drogi wyłączono z ruchu na kilka godzin.

– Zgłoszenie przyjęliśmy ok. godz. 2 nad ranem. Na wysokości Parku Wodnego przewrócił się w poprzek drogi tir, renault magnum z naczepą i zablokował oba pasy jezdni. Wiózł płyty kartonowo-gipsowe. Kierowca nie doznał obrażeń, był trzeźwy. Prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków na drodze, wieczorem i nocą było ślisko – mówi Barbara Orłowska-Lubas z tarnogórskiej komendy policji. 

Tira dopiero ok. godz. 7.30 udało się za pomocą dźwigu wyciągnąć z rowu. Wcześniej strażacy przez kilka godzin go rozładowywali. Utrudnienia w ruchu trwały  do godz. 9.30, bo drogę trzeba było uprzątnąć z pozostałości ładunku i z błota. (aj)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.