06.08.2018

To 23-latek podpalił bezdomnego

41-letni bezdomny “wprowadził się” na poddasze kamienicy przy ul. Strzeleckiej w Tarnowskich Górach. Jeden z mieszkańców go podpalił. Tłumaczył, że nie chciał mu zrobić krzywdy. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

Bezdomny był uciążliwy. Na poddaszu był bałagan, leżały butelki po alkoholu. Jak wynika z informacji policji, 23-letni sprawca już wcześniej zwracał bezdomnemu uwagę, żeby zabrał swoje rzeczy i zniknął ze Strzeleckiej. Bez efektu. 3 sierpnia rano 23-latek wziął butelkę ze spirytusem i oblał lewe biodro 41-latka. Ten się obudził i zapytał: co ty robisz? Wtedy sprawca podpalił 41-latka zapalniczką i zostawił go.

Bezdomny próbował ugasić ogień, zrzucił z siebie palące się ubranie, wybiegł na zewnątrz i zaczął wołać o pomoc. Przyjechali pogotowie, policja i straż pożarna. Ofiara trafiła do szpitala z poparzeniami, ale nie było zagrożenia dla życia. Strażacy dogasili tlące się ubrania i żarzącą się część podłogi na poddaszu.

Sprawcę zatrzymano. Przyznał się do podpalenia, ale twierdzi, że nie chciał zrobić krzywdy bezdomnemu, tylko go przestraszyć. Postawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa. Na razie został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

(esp)


Artykuł ukazał się w GWARKU 31/2018 z 07.08.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.