•  – Druga pętla będzie liczyła 34 km. Zostanie poprowadzona przez 10 dzielnic, w 70 procentach będzie powielać się z ubiegłoroczną – mówi naczelnik Korab.
     – Druga pętla będzie liczyła 34 km. Zostanie poprowadzona przez 10 dzielnic, w 70 procentach będzie powielać się z ubiegłoroczną – mówi naczelnik Korab. Fot. Hanna Kampa
11.04.2019

Tour de Pologne. Dokąd tym razem pojedzie peleton?

Tym razem dwie pętle i trzy dni imprezowania. 4 sierpnia zobaczymy w Tarnowskich Górach peleton Tour do Pologne.

W Tarnowskich Górach rozpocznie się II etap. Kolarze będą mieli do pokonania 153 km w drodze do Katowic. Na trasie trzy lotne premie, jedna w Piekarach Śląskich.

Podczas dzisiejszej konferencji prezentującej wyścig Tarnowskie Góry zostały pokazane jako "miasto pełne uroku, które ma aż trzy wielkie skarby: pasjonującą historię, piękną przyrodę oraz życzliwych i gościnnych mieszkańców". Pierwsza pętla, jak zwykle na rozgrzewkę, będzie prowadziła z rynku, ulicami Krakowską, Piłsudskiego, Sienkiewicza, Powstańców Śląskich, Opolską, Wyspiańskiego, Legionów, Zamkową na rynek. – Druga pętla będzie liczyła 34 km. Zostanie poprowadzona przez 10 dzielnic, w 70 procentach będzie powielać się z ubiegłoroczną. Dokładny przebieg będzie znany po konsultacjach z Zarządem Dróg Powiatowych, dotyczących stanu nawierzchni ulic – mówi Piotr Korab, naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach. Pętla będzie przebiegać przez Zbrosławice. Kolarze wyjadą z miasta ul. Nakielską w kierunku Nakła Śląskiego.

Dzień wcześniej, 3 sierpnia odbędzie się Tour de Park dla najmłodszych. Natomiast w piątek, 2 sierpnia miasto wspólnie z Masą Krytyczną organizuje przejazd dla kolarzy amatorów. (mir)


Artykuł ukazał się w GWARKU 16/2019 z 16.04.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.