•  Uszkodzony dach kościoła w Miasteczku Śląskim.
     Uszkodzony dach kościoła w Miasteczku Śląskim. Zdjęcia: OSP Żyglinek, OSP Świerklaniec, OSP Dąbrówka Wielka
11.03.2019

Trampolina na słupie energetycznym

Kolejna wietrzna noc i kolejne straty. W powiecie tarnogórskim od piątku strażacy interweniowali ponad 100 razy, a zgłoszenia wciąż napływają.

Jak już pisaliśmy, wiatr zerwał dach domu w Zbrosławicach. Wczoraj było też zgłoszenie o dachówce spadającej z dachu kościoła w Miasteczku Śląskim. Wiatr uszkodził dach domu przy ul. Huzarów w Radzionkowie. Poza tym zgłoszenia dotyczyły przede wszystkim powalonych drzew, konarów, zerwanych przewodów internetowych, blach, opierzeń dachów, zerwanych banerów reklamowych, przewróconych blaszanych garaży. W Zbrosławicach wiatr porwał trampolinę, która zawisła na słupie energetycznym.

W Piekarach Śląskich w weekend zanotowano 26 interwencji związanych z silnym wiatrem. Były to m.in. zwisająca blacha na kościele w Kamieniu czy zerwana papa z dachu przy ul. Związkowej.

W Bytomiu było kilkadziesiąt interwencji, w tym zerwane i uszkodzone dachy oraz uszkodzone samochody. Na przykład 10 marca w nocy przy ul. Podmiejskiej wiatr zerwał papę z dachu, zawaliły się dwa kominy, częściowo uszkodzona jest konstrukcja dachu. Na sąsiedniej posesji konar drzewa spadł na samochód.

Nieco spokojniej było w powiecie lublinieckim. Tu zanotowano 17 interwencji, w Woźnikach, Koszęcinie, Pawonkowie, Ciasnej, Kochanowicach, Boronowie i Herbach. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.