•  
      Fot. MOSiR Radzionków
12.03.2019

Triumf piłkarzy Olimpii

APN Olimpia Piekary Śl. wygrała 9 marca turniej piłki nożnej rocznika 2010 o Puchar Mariana “Ecika” Janoszki. Świetnie wypadli też piłkarze UKS Ruch Radzionków, którzy uplasowali się na III miejscu. Zawody odbyły się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Radzionkowie.

W turnieju wzięło udział 6 drużyn z rocznika 2010: GKS Katowice, GKS Szombierki Bytom, TS Gwarek Tarnowskie Góry, APN Olimpia Piekary Śl., UKS Ruch Radzionków oraz goście specjalni spod Warszawy MKS Piaseczno. Pojedynki okazały się wyrównane, często kończyły się remisami lub niewielką przewagą zwycięzców. Mimo zaciętej rywalizacji, nie było ani jednej żółtej kartki. Piłkarzy wspierali na trybunach rodzice, w tym 20-osobowa grupa kibiców spod Warszawy. Dla młodych zawodników wielkim przeżyciem była możliwość poznania piłkarskiej legendy Mariana Janoszki - mogli uścisnąć mu dłoń, stanąć razem do wspólnego zdjęcia i odebrać medal lub puchar z rąk zasłużonego piłkarza.

O końcowej klasyfikacji zdecydowały ostatnie 3 sekundy turnieju, podczas których zawodnicy Ruchu Radzionków strzeli zwycięskiego gola pokonując 2:1 MKS Piaseczno, które wcześniej nie przegrało w turnieju żadnego meczu i nie straciło bramki. Do zwycięstwa w turnieju wystarczył im remis z Ruchem, ostatecznie zajęli jednak II miejsce (10 pkt.). Turniej wygrała drużyna Olimpii Piekary Śląskie (11 pkt.). UKS Ruch Radzionków (7 pkt.) zajął III miejsce, za nim uplasowały się kolejno: GKS Szombierki Bytom, GKS Katowice, Gwarek Tarnowskie Góry. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a każda drużyna dyplomy ze zdjęciem z turnieju i puchar. Trenerzy dostali pamiątkowe imienne statuetki. Na zakończenie odbyło się losowanie nagród rzeczowych wśród wszystkich uczestników.

(aj)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.