26.03.2020

Trójka. Są wyniki pacjenta z neurologii

25 marca wieczorem na Szpitalny Oddział Ratunkowy Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach trafił pacjent z ostrym udarem mózgu. Podejrzewano, że jest też zakażony koronawirusem, ale na szczęście wynik testu okazał się ujemny.

[AKTUALIZACJA, 27.03, godz. 20.00]

- Mamy wynik testu pacjenta z oddziału neurologicznego, badanie nie wykazało obecności koronawirusa. Monitujemy sanepid o wynik pacjentki z oddziału wewnętrznego - informuje Leszek Jagodziński, prezes WSP.

***

Jednak pacjent miał też wysoką gorączkę i kaszlał, pojawiło się podejrzenie, że może być zakażony koronawirusem, pobrano próbkę do testu. Po wykonaniu badań, trafił z SOR-u na oddział neurologiczny, do izolatki.

Oddział neurologiczny wciąż działa, jednak podjęto decyzję, że nie będą przyjmowani nowi pacjenci – do czasu kiedy będą znane wyniki testu. W miarę możliwości będzie im udzielana pomoc na SOR, w razie konieczności będą przewożeni na oddziały neurologiczne w innych szpitalach.

Prezes szpitala Leszek Jagodziński podkreśla, że robi wszystko, by jak najszybciej wykonano test. (esp)

Zakażony koronawirusem tarnogórzanin jest w ciężkim stanie


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.