•  
      For. Archiwum fundacji
05.03.2019

Trwa głosowanie. Pula nagród: 20 tys. zł

“Tworzymy miasto z klimatem” - to hasło kolejnej edycji programu edukacyjnego Młodzi Obserwatorzy Przyrody.

– Tegoroczna edycja programu ukierunkowana jest na popularyzację wiedzy na temat roli zieleni w miastach oraz potrzeb i zasad jej ochrony. Jest realizowana w pięciu miastach - Tarnowskich Górach, Chrzanowie, Zamościu, Przasnyszu i Świeciu – informuje Anna Tronina, członek zarządu Fundacji Veolia Polska. To fundacja i Centrum UNEP/GRID Warszawa organizują przedsięwzięcie.

Najwięcej szkół i przedszkoli zgłosiło się z Tarnowskich Gór – aż 7. To Zespół Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących, Szkoła Podstawowa nr 8, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4, SP 15, SP 11, SP 12, SP 9. W sumie ponad 110 uczniów. Mają za zadanie opracować własny ekoprojekt. W styczniu odbyły się warsztaty. Do 1 marca nadsyłano prace konkursowe.

Teraz czas na głosowanie internetowe TUTAJ, które potrwa do 10 marca. Później będzie posiedzenie komisji konkursowej. Ogłoszenie wyników najpóźniej do 22 marca. Przewidziano nagrody dla członków zespołów oraz minigranty na realizację wybranych elementów zwycięskich projektów. Pula pieniędzy na nagrody, ufundowana przez Fundację Veolia, wynosi 20 tys. zł.

Przypomnijmy, że w ubiegłorocznej edycji konkursu w kategorii wiekowej 16-19 lat pierwsze miejsce ex aequo zajęły: ZSCh-MiO i II LO im. S. Staszica.

(esp)


Artykuł ukazał się w GWARKU 10./2019 z 05.03.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.