• Piłkarze Gwarka Tarnowskiego Góry przed meczem z Górnikiem II Zabrze, którym pod koniec czerwca zakończyli swój pierwszy sezon w III lidze.   
    Piłkarze Gwarka Tarnowskiego Góry przed meczem z Górnikiem II Zabrze, którym pod koniec czerwca zakończyli swój pierwszy sezon w III lidze.   Fot. Krzysztof Garczarczyk
03.08.2018

Trzecią ligę czas zacząć

W nadchodzącą sobotę, 4 sierpnia ruszają rozgrywki piłkarskie w III lidze, z udziałem Gwarka Tarnowskie Góry i Ruchu Radzionków. Tarnogórzanie zagrają na wyjeździe z Agroplonem Głuszyca, a radzionkowianie będą podejmować, na gościnnym boisku w Orzechu, rezerwy Miedzi Legnica.

W minionym sezonie Gwarek, choć beniaminek, radził sobie w III lidze nadspodziewanie dobrze i przez długi czas był jednym z głównych pretendentów do awansu. Ostatecznie zakończył sezon na bardzo dobrym trzecim miejscu. Ruch zajął pierwsze miejsce w swojej grupie IV ligi, a w 2-meczowym barażu o awans do III ligi okazał się lepszy od Polonii Bytom.

Oba nasze zespoły mają za sobą kilka meczów sparingowych, a do nowego sezonu przystąpią z istotnymi zmianami w składach. Szczególnie dużo zmian nastąpiło w Gwarku, z którego odeszli: Sebastian Pączko, Adrian Sikora, Oskar Stanik, Sławomir Jaworski, Kamil Wawoczny i Dominik Konieczny.

Z drugiej strony w ekipie trenera Krzysztofa Górecki zanosi się na kilka istotnych wzmocnień. Jako że w zeszłym tygodniu trwały jeszcze rozmowy o transferach między zainteresowanymi klubami, trudno było o uzyskanie konkretnych nazwisk. – Mogę tylko powiedzieć, że zamierzamy pozyskać 5 młodzieżowców i 3 doświadczonych zawodników, po jednym z IV, III i I ligi – zdradził nam trener Górecko.

Gwarek i Ruch spotkają się ze sobą już w drugiej kolejce, 11 sierpnia, na boisku w Tarnowskich Górach. III ligowe derby powiatu tarnogórskiego zapowiadają się bardzo ciekawie. (K)


Artykuł ukazał się w GWARKU 30/2018 z 31.07.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.