•  Złodziei zatrzymano w czwartek.
     Złodziei zatrzymano w czwartek. Fot. Archiwum policji
13.01.2018

Trzej złodzieje złomu

Policja podejrzewa, że ukradli pracodawcy złom o wartości minimum 5 tys. zł. Jednak suma strat może być znacznie większa.

11 stycznia tarnogórscy kryminalni zatrzymali grupę złodziei, którzy z jednej z tarnogórskich firm kradli metalowe elementy i sprzedawali w pobliskim skupie złomu. Policjanci rozpracowywali ją od listopada. Właściciel okradanej firmy zaobserwował, że do systematycznych kradzieży złomu dochodzi już od stycznia. Straty oszacowano na 5 tys. zł, jednak mogą się okazać kilkukrotnie wyższe.

Złodzieje to pracownicy firmy - dwóch 26-latków i jeden 27-latek - mieszkańcy powiatu tarnogórskiego. Przyznali się do kradzieży. Ukrywali skradzione elementy w samochodzie dostawczym i pod pozorem przewozu materiałów na teren innej firmy, wywozili metalowe elementy i sprzedawali w skupie złomu. Mężczyznom grozi do 5 lat więzienia. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.