•  Łukasz Szołtysik na najwyższym stopniu podium
     Łukasz Szołtysik na najwyższym stopniu podium Fot. archiwum UKS Judo Ahinsa
23.01.2019

Trzy medale judoków Ahinsy

Złoto dla Łukasza Szołtysika, Małgorzata Woś – srebro, a Natalia Horzela – brąz. Trzy medale zdobyli zawodnicy UKS Judo Ahinsa Tarnowskie Góry w Mistrzostwach Śląska juniorów, juniorów młodszych i młodzików w judo, rozegranych 19 stycznia w Bytomiu.

Łukasz został mistrzem Śląska w grupie juniorów młodszych, wygrywając wszystkie walki przez ippon, przed upływem regulaminowego czasu. Wicemistrzostwo Śląska wywalczyła startująca w nowej kategorii wiekowej (juniorka młodsza) i wagowej (57 kg) Małgorzata Woś, która uległa tylko starszej o rok zawodniczce AZS AWF Katowice Aleksandrze Konopce. - W ubiegłym tygodniu Gosia wygrała turniej w Bielsku Białej, teraz odniosła kolejny sukces, potwierdzający, że mimo zmian grupy wiekowej i kategorii wagowej jest groźna dla zawodniczek w całej Polsce – komentuje Tadeusz Wójcik, prezes UKS Judo Ahinsa. Brązowy medal, po zaciętych bojach w grupie młodziczek, zdobyła Natalia Horzela w wadze 70 kg, kwalifikując się w ten sposób do kadry wojewódzkiej judo. - Natalia pomimo niedużego stażu na tatami, zdobyła kolejny medal (poprzedni w Silesia Cup w Rybniku w listopadzie zeszłego roku), co pozwala sądzić, że będą kolejne, czego jej serdecznie życzymy – dodaje prezes Wójcik.

Warto zaznaczyć, ze tytuły mistrzowskie w grupie juniorów i juniorek wywalczyli startujący w barwach Czarnych Bytom, ale przychodzący także na treningi UKS Judo Ahinsa, Jakub Binek w wadze 73 kg i Martyna Nolewajka w wadze do 78 kg. (K)