•   Samorządowcy z Tucholi podziękowali mieszkańcom powiatu tarnogórskiego za pomoc.
      Samorządowcy z Tucholi podziękowali mieszkańcom powiatu tarnogórskiego za pomoc. Fot. Elżbieta Kulińska
07.03.2018

Tuchola pięknie dziękuje

50 tys. zł pomocy - tyle trafiło z powiatu tarnogórskiego do Tucholi. Samorządowcy z powiatu tucholskiego doceniając ten gest, przyjechali, by podziękować za wsparcie.

To partnerski powiat naszego samorządu. W ubiegłe wakacje między innymi przez powiat tucholski przeszła trąba powietrzna. Szkody, jakie wyrządziła, były ogromne. Zniszczonych zostało 100 km dróg, rynek, wiatr poprzewracał kilkadziesiąt słupów energetycznych, uszkodził domy i połamał całe połacie lasów.

W ubiegły wtorek podczas sesji w Centrum Kultury Śląskiej starosta tucholski Michał Mróz i wicestarosta Zenon Poturalski podziękowali za udzieloną pomoc. Ponieważ nasz samorząd objęty programem naprawczym nie mógł przekazać pieniędzy, za 50 tys. zł kupił 104 tony masy asfaltowej. To niewiele. Podczas prezentacji starosta tucholski pokazywał slajdy obrazujące skalę zniszczeń m.in. na drogach. Jak mówił, niektóre dziury były tak wielkie, że każda mieściła 20 ton masy wypełniającej.

Starosta Mróz i wicestarosta Poturalski przekazali na ręce starosty tarnogórskiego Krystyny Kosmali drewnianą figurę "anioła powiatowego". Drewno, z którego wykonano anioła, pochodziło z powalonego przez wichurę drzewa.

(eka)


Artykuł ukazał się w GWARKU 10/2018 z 06.03.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.