• Sprawę pierwszego miejsca wśród młodziczek rozstrzygnęły między sobą drużyny tarnogórskiego Skarbka - SP 3 i SP 15.  
    Sprawę pierwszego miejsca wśród młodziczek rozstrzygnęły między sobą drużyny tarnogórskiego Skarbka - SP 3 i SP 15.   Fot. Krzysztof Garczarczyk
04.12.2019

Turniej profesora Babireckiego

Rywalizację dziewcząt młodszych wygrała Polonia MOSiR Łaziska Górne, a młodziczek – MKS Skarbek I Tarnowskie Góry, czyli SP nr 3 im. ks. Franciszka Blachnickiego. 30 listopada w Tarnowskich Górach odbył się XXVII Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt o Puchar Prof. Władysława Babireckiego.

W młodszej grupie wiekowej grało pięć drużyn. Za zwycięskimi Łaziskami uplasowały się kolejno zespoły MUKS Skałka Śląsk Świętochłowice i Szkole Podstawowej nr 3. Czwarta lokata przypadła SP nr 15 im. Gwarków Tarnogórskich, a piąta UKS 6 Polho Czuchów. W poszczególnych drużynach najlepsze zawodniczki otrzymały wyróżnienia: w Polonii – Marta Roj, MUKS Skałka – Oktawia Iwaniuk, SP 3 – Nina Siuda, SP 15 – Martyna Śliwa, UKS 6 Polho – Marcelina Palmowska.

W drugiej części turnieju, w grupie młodziczek sprawę pierwszego miejsca rozstrzygnęły między sobą zespoły Skarbka, gdyż zawodniczki z Czuchowa nie przyjechały do tarnogórskiej hali sportowej. W niezwykle zaciętym i wyrównanym meczu, którego losy ważyły się do ostatnich sekund, o jedną bramkę lepsze okazały się szczypiornistki SP 3. Jednak zawodniczki SP 15 również zasłużyły na słowa najwyższego uznania za ambitną grę do końcowego gwizdka. W SP 3 wyróżniono Kamilę Tyrałę, a w SP 15 – Kingę Łazaj. Dodatkowo nagrodzono najskuteczniejsze zawodniczki w obu drużynach – Wiktorię Banaszkiewicz (SP 3) i Wiktorię Zalewską (SP 15).

Tegoroczny turniej Władysława Babireckiego był okazją do publicznego podziękowania Sławomirowi Wilkowi, długoletniemu prezesowi Skarbka, za jego wkład w rozwój międzyszkolnego klubu i piłki ręcznej na Śląsku. Nowym prezesem MKS Skarbek został Marian Michalski, a jego poprzednika, w dowód uznania, poproszono o objęcie funkcji honorowego prezesa.

Jak zawsze ciepło witano córkę patrona turnieju – Barbarę Babirecką, a także dawne zawodniczki profesora. Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli Śląskiego Związku Piłki Ręcznej, urzędu miejskiego w Tarnowskich Górach i dyrekcji SP nr 3. Zorganizowanie zawodów było możliwe dzięki wsparciu finansowemu gminy Tarnowskie Góry. (K)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.