•  W bramie miejskiej Porta Cividale zorganizowano muzeum pokazujące historię ufortyfikowanego miasta idealnego. Jednak ekspozycję niełatwo zwiedzić.
     W bramie miejskiej Porta Cividale zorganizowano muzeum pokazujące historię ufortyfikowanego miasta idealnego. Jednak ekspozycję niełatwo zwiedzić. Fot. Jarosław Myśliwski
07.07.2018

Twierdza z listy UNESCO

Co łączy Zabytkową Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach z miastem-twierdzą Palmanova we Włoszech? Tego samego dnia, 9 lipca 2017 r. zostały wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Z prawej strony porośnięty trawą wał ziemi, z lewej strony porośnięty trawą wał ziemi, a kilkadziesiąt metrów przed nami niewielki budynek wzniesiony z jasnego kamienia. Miasto-twierdza zostało tak wybudowane, aby nie rzucało się w oczy. Nawet wieża…


Artykuł ukazał się w GWARKU 27/2018 z 10.07.2018

komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.