• Anna i Teodor Segietowie - kolekcjonerzy sztuki. Kartka z kalendarza TKŚ.
    Anna i Teodor Segietowie - kolekcjonerzy sztuki. Kartka z kalendarza TKŚ. Fot. Krzysztof Miller
06.11.2018

Twórcy kultury śląskiej - edycja VI

Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim zaprasza na VI edycję „Twórców kultury śląskiej” połączoną z 13. Międzynarodowym Festiwalem im. G. G. Gorczyckiego. Impreza odbędzie się 17 listopada, początek o godz. 19.

W ramach imprezy CKŚ zaprasza na promocję kalendarza „Twórcy kultury śląskiej 2019” oraz otwarcie wystawy fotograficznych portretów czołowych postaci śląskiej kultury (wśród nich są m.in. Olgierd Łukaszewicz, Lech Majewski). Goście imprezy otrzymają bezpłatnie kalendarz.

„Twórcy kultury śląskiej” to autorski projekt fotograficzny Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim, realizowany od 2013 r. Jego istotą jest stworzenie jedynego w swoim rodzaju artystycznego portretu postaci zasłużonych dla kultury śląskiej, ale także i całej Polski, a nawet świata. Jeden z celów, jaki przyświeca tej idei, wyraża motto działania Centrum: „aby śląskie dawało do myślenia”. Chodzi tu o wyjście poza stereotyp postrzegania śląskiej kultury poprzez pryzmat ludyczności i zadanie poważnych pytań o korzenie, tożsamość i tradycję tego regionu. Autorami zdjęć są Krzysztof Miller oraz Marek Wesołowski.

Drugim punktem wieczoru będzie koncert w ramach 13. Gorczycki Festiwal. Usłyszymy pieśni Karola Szymanowskiego (Pieśni kurpiowskie op. 58, Rymy dziecięce op. 49) w wykonaniu Olgi Pasiecznik (sopran) i Natalii Pasiecznik (fortepian)

Olga Pasiecznik to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich sopranistek na świecie. Śpiewa na wielu słynnych scenach operowych, m.in. Opéra Bastille, Théâtre des Champs-Élysées, Salle Pleyel w Paryżu, Concertgebouw w Amsterdamie, Bayerische Staatsoper. Występuje także w repertuarze kameralnym, koncertach oratoryjnych i symfonicznych we wszystkich niemal krajach Europy, w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Japonii. Interpretacja pieśni Szymanowskiego w wykonaniu tej artystki uznawana jest za niedościgniony wzór.

Natalia Pasiecznik, siostra Olgi. Artystka posiada bardzo bogaty repertuar, który wykonuje nie tylko na współczesnym fortepianie, lecz także na instrumentach z epoki, występując zarówno jako solistka, jak i kameralistka. Koncertowała w całej Europie, USA, Japonii i Argentynie. Uczestniczyła w wielu konkursach i prestiżowych festiwalach, została nagrodzona kilkoma znaczącymi stypendiami.

Bilet w cenie 30 zł jest do nabycia w Centrum Kultury Śląskiej lub poprzez wpłatę na konto:

mBank 22 1140 1078 0000 4067 6900 1002 TKŚ VI

(eka)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.