• Pokój zagadek przy ul. Cebuli. Strażacka kontrola wykazała, że pod względem zachowania zasad bezpieczeństwa wszystko jest w porządku.
    Pokój zagadek przy ul. Cebuli. Strażacka kontrola wykazała, że pod względem zachowania zasad bezpieczeństwa wszystko jest w porządku.
12.01.2019

U nas pokoje zagadek są bezpieczne

Po tym jak w Koszalinie 5 nastolatek zginęło w pokoju zagadek, strażacy kontrolowali wszystkie tego typu obiekty w Polsce. Głównie pod względem możliwości ewakuacji.

W Tarnowskich Górach pokoje zagadek – escape room – były w trzech miejscach: przy ul. Cebuli, w Parku Strzeleckim i Bobrownikach Śląskich. Okazało się, że obecnie działa tylko ten pierwszy, przy czym są tam dwa pokoje zagadek. Strażacka kontrola wykazała, że pod względem zachowania zasad bezpieczeństwa i zapewnienia drogi ewakuacji, wszystko jest w porządku, nie było zastrzeżeń. Stwierdzono tylko pewne braki w dokumentacji, które prowadzący escape room ma uzupełnić.

W Bytomiu są trzy pokoje zagadek. Kontrola doraźna, przeprowadzona pod kątem zagrożenia życia i zdrowia, nie wykazała rażących uchybień, jedynie drobne nieprawidłowości. Teraz planowana jest kompleksowa kontrola, w tym całych budynków, w których działają pokoje.

W Piekarach Śląskich i powiecie lublinieckim escape roomów nie ma. W całym województwie śląskim do 7 stycznia skontrolowano 58 pokojów ucieczek, zdecydowaną większość. Podjęto decyzję o zamknięciu pięciu – w Chorzowie, Rybniku, Mikołowie i dwóch w Bielsku-Białej.

(esp)


Artykuł ukazał się w GWARKU 3/2019 z 15.01.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.