•  
      Zdjęcia: Archiwum policji
05.07.2019

Uciekał przed radiowozem. W aucie miał amfetaminę

W czwartek w nocy na stację paliw w Radzionkowie wjechał opel. Kiedy kierowca zauważył radiowóz, nie zatrzymał się przy dystrybutorze, tylko przyspieszył i odjechał.

- Takie zachowanie wzbudziło podejrzenia policjantów, którzy postanowili zatrzymać samochód do kontroli. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, dając kierowcy wyraźny sygnał do zatrzymania. Jednak ten przyspieszył i zaczął uciekać – informuje mł. asp. Damian Ciecierski, rzecznik tarnogórskiej policji.

Zaczął się pościg. W Celinach radiowóz zablokował drogę uciekinierowi. Ten zatrzymał się, widząc że nie ma szans. Okazało się, że 39-latek jest poszukiwany przez tarnogórski sąd i prokuraturę, gdyż miał odbyć karę pół roku więzienia. Do tego w oplu policjanci znaleźli amfetaminę, z której można przygotować blisko 1,5 tys. działek dilerskich.

Dziś, 5 lipca 39-latek usłyszał zarzuty i na najbliższe pół roku trafił do więzienia. Za posiadanie narkotyków i ucieczkę przed policjantami, może spędzić w więzieniu kolejne 10 lat. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.