•  
      Fot. Archiwum szkoły
13.02.2020

Uczniowie napisali opowiadania i dostali nagrody

26 uczniów z 7 tarnogórskich szkół podstawowych zmierzyło się w konkursie literackim zorganizowanym w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Pniowcu.

Mieli za zadanie napisać opowiadanie "A gdyby tak raz spróbować..." albo "Nigdy nie myślałem o tym..." – Nagrodzone prace zachwycają oryginalnością ujęcia tematu, urozmaiconą frazeologią i bogactwem języka. Autorzy wykazali się dużą wrażliwością i dojrzałością – przekonują członkowie konkursowej komisji.

Grand Prix otrzymała Natalia Wilk (SP 5). W kategorii klas VII-VIII wygrała Kinga Drużyńska (SP 9), przed Mateuszem Penzem (SP 13) i Danielem Sewerynem (SP 13), klas V-VI – Patrycja Kuchno (SP 5), przed Magdaleną Iwańską (SP 15) i Martą Kamińską (ZSP 3). Nagroda dyrektora ZSP 2 trafiła do Lidii Skitek (ZSP 3), nagroda jury do Viktorii Vicenzin (SP 9), nagroda przewodniczącego rady miasta do Emilii Szymańskiej (ZSP 2). Gościem uroczystości wręczenia nagród była Natasza Dereń-Halczok, autorka "Przygód Wielkiego Różowego Hipcia".

(esp)


Artykuł ukazał się w GWARKU 6/2020 z 11.02.2020

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.