•  Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Piekarach Śląskich mieli okazję spotkać się z olimpijką Anitą Włodarczyk i ćwiczyć na Stadionie Śląskim.
     Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Piekarach Śląskich mieli okazję spotkać się z olimpijką Anitą Włodarczyk i ćwiczyć na Stadionie Śląskim. Fot. Archiwum szkoły
09.10.2019

Uczniowie spotkali się z Anitą Włodarczyk

13 uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Piekarach Śląskich wzięło udział w IV Spotkaniu ze Sportem, które 7 października odbyło się na Stadionie Śląskim. Nie tylko dlatego impreza była wyjątkowa – mieli też okazję poćwiczyć z mistrzynią olimpijską w rzucie młotem Anitą Włodarczyk.

W ramach wydarzenia dzieci z niepełnosprawnościami mogły wziąć udział w różnych konkurencjach sportowych. Gośćmi specjalnymi imprezy byli ambasadorzy Stadionu Śląskiego – Anita Włodarczyk oraz jej trener, Krzysztof Kaliszewski. Wśród prawie 200 uczestników i 7 zespołów z Katowic, Mysłowic, Kędzierzyna Koźla, Rybnika była też reprezentacja Piekar Śląskich. Szczególną konkurencją był bieg na 1919 metrów, który upamiętniał datę wybuchu I powstania śląskiego.

– Zawodnicy musieli sporo się napracować: czekało na nich 15 konkurencji sprawnościowych, a po nich odbył się bieg, rozpoczęty i zakończony na głównej bieżni Stadionu Śląskiego. Każdy otrzymał medal, słodki poczęstunek, drobny upominek oraz uwaga – własnoręcznie podpisane zdjęcie przez Anitę Włodarczyk. Każda szkoła otrzymała z kolei piłkę z logo organizatora imprezy. Dziękujemy za świetną zabawę, możliwość spotkania z mistrzynią olimpijską oraz dużo pozytywnej energii. Już nie możemy się doczekać kolejnej edycji – mówił opiekun uczniów Adam Dyrda.

(aj)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.