•  
      Fot. Rafał Biczysko
08.12.2019

Uczniowie ze Strzybnicy obdarowali dom dziecka

Darów było tak dużo, że przygotowanie paczek trwało kilka godzin. Szkoła Podstawowa nr 13 w Strzybnicy zaangażowała się w akcję Dzieci Dzieciom i pomogła wychowankom Domu Dziecka w Bytomiu Miechowicach.

Akcję zainicjowali rodzice uczniów klasy 5c. To oni nawiązali kontakt z pracownikami domu dziecka i potem rozpropagowali inicjatywę wśród pozostałych uczniów, ich rodziców i nauczycieli. Efekt robi wrażenie. Zebrano kilkaset kosmetyków, środków higieny osobistej i innych rzeczy niezbędnych dla młodych ludzi. Potrzeba było kilkanaście kartonów, żeby je zapakować. 2 grudnia delegacja uczniów, rodziców i nauczycieli strzybnickiej podstawówki przekazała dary do domu dziecka.

(esp)


Artykuł ukazał się w GWARKU 49/2019 z 10.12.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.