•  Uproszczony przekrój kopalni wykonany przez Mieczysława Filaka
     Uproszczony przekrój kopalni wykonany przez Mieczysława Filaka
01.02.2019

Uczymy się na błędach

Pisanie o dziejach dawnych jest ryzykiem, bo w każdej chwili może zostać znaleziony artefakt, który wywróci dotychczasową wiedzę. Napsocić potrafi też chochlik drukarski nie przejmując się tym, że swymi figlami wprowadzi w błąd nie tylko dzieci szkolne przed klasówką.

Jednak nie wszystkie pomyłki można mu przypisać i nikt go na pewno nie posądzi o to, że sam napisał opublikowaną w internecie informację o treści: Król pruski Fryderyk Wilhelm von Reden (1752-1815) przyczynił się do rozwoju tutejszego …


Artykuł ukazał się w GWARKU 5/2019 z 29.01.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.