04.02.2019

Uderzył policjanta łokciem w twarz

W sobotę, 2 lutego wpadł kolejny złodziej sklepowy. Wśród jego kompanów był poszukiwany przez sąd 21-latek. Próbował uciec i zaatakował policjantów.

Do kradzieży artykułów spożywczych doszło w Biedronce przy ul. Bytomskiej w Tarnowskich Górach. Sprawcy mieli uciec między bloki na Osadzie Jana. Policjanci na Alei Kwiatów zauważyli trzech mężczyzn, którzy pasowali do opisu. Zapisy z monitoringu potwierdziły, że złodziejem jest jeden z nich. Wobec 20-latka z Bytomia sporządzono wniosek do sądu o ukaranie za wykroczenie kradzieży.

Drugi mężczyzna nie miał nic wspólnego z kradzieżą i poszedł do domu. Natomiast trzeci mężczyzna był poszukiwany przez sąd – miał trafić do więzienia. 21-latek z Bytomia nie wiedział, że jest poszukiwany i próbował uciekać. Był agresywny, jednego policjanta uderzył łokciem w twarz, drugiego w bark. Skuto go kajdankami. Wtedy nagle poczuł się słabo, jednak lekarz stwierdził, że symuluje.

21-laka zatrzymano. 4 lutego usłyszał zarzut naruszenia nietykalności policjanta. Przyznał się i przez pół roku będzie musiał pracować społecznie. Dodatkowo pokryje koszty postępowania i wpłaci zadośćuczynienie na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.