• Łukasz Szołtysik został piątym juniorem młodszym w kraju w kategorii wagowej 55 kg.
    Łukasz Szołtysik został piątym juniorem młodszym w kraju w kategorii wagowej 55 kg. Fot. Archiwum UKS Judo Ahinsa
08.06.2018

Łukasz tuż za podium OOM

W ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (mistrzostwa Polski juniorów młodszych) w Sportach Halowych, w pierwszych dniach czerwca w Pile odbyły się zawody w judo. W rywalizacji uczestniczyło dwoje zawodników UKS Judo Ahinsa Tarnowskie Góry – Łukasz Szołtysik i Agata Binek.

Walczący w wadze 55 kg Łukasz wygrał pierwszą walkę w 18 sekund, drugą po ładnym rzucie na ippon przed upływem regulaminowego czasu. O wejście do finału przegrał jednak z późniejszym zwycięzcą wagi, Waliszewskim z Juvenii Wrocław. W tej walce odniósł lekką kontuzję barku i o III miejsce walczył już z tą dolegliwością. Ostatecznie uplasował się na piątym miejscu.

– V lokata to dobry wynik, ponieważ w zeszłym roku Łukasz walczył w wadze 46 kg. Przyrost wagi o 7 kg (obecnie waży niecałe 53 kg) to spory wysiłek, żeby nawiązać równorzędną walkę z najlepszymi. Mamy nadzieję, że przyszły rok będzie medalowy. Jeśli idzie o Agatę, to po ładnej przegrała walkę, a przeciwniczka nie "pociągnęła" ją do repasaży. Agata również zmieniła - aż o dwie wagi - kategorię i podobnie jak Łukasz ma jeszcze szansę w OOM w przyszłym roku - komentuje Tadeusz Wójcik, prezes UKS Judo Ahinsa. (K)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.