•  
      Fot. archiwum UKS Ruch
07.11.2018

UKS Ruch najlepszy w podokręgu

26 października drużyna piłkarska młodzików UKS Ruch Radzionków rocznika 2006 zakończyła zmagania w IV lidze podokręgu Bytom. Po pechowej wiośnie, kiedy problemy zdrowotne przyczyniły się do spadku z III ligi wojewódzkiej, jesienią “żółto-czarni” szli pewnym krokiem od zwycięstwa do zwycięstwa, dominując w rozgrywkach i wracając na szczebel wojewódzki.

Wszystko zaczęło się latem od zmian taktycznych i w sposobie prowadzenia zajęć, bardzo dobrej pracy na obozie i treningach, po czym przyszły dobre występy w meczach kontrolnych z silnymi rywalami. Rozgrywki ligowe UKS Ruch rozpoczął 4 września w Nakle Śląskim, wygrywając z miejscowym Orłem 5:0. W kolejnych meczach przyszły zwycięstwa: z APN Olimpia Piekary Śl. 5:1, Unią Strzybnica 3:2, Przyszłością Nowe Chechło 5:1, ponownie Orłem 18:0, APN Olimpia 6:1, Unią 4:1 i Przyszłością 4:0.

– W czasie dwóch pauz w rozgrywkach, mieliśmy sparingi z GSF Gliwice (2:2) i 1.FC Katowice (5:2). Na zajęciach szkoleniowych mieliśmy również analizy video rozgrywanych meczów oraz wyjazdy na basen do aquaparku w Tarnowskich Górach – relacjonuje trener Adam Dyrda.

Awans wywalczyli: Dorota Dobras, Maciej Kowalczyk, Jakub Szydło (bramkarze), Arkadiusz Anczok, Adam Burczyk, Jakub Burda (rocznik 2007), Maksymilian Cieniawski, Szymon Ciongwa, Kacper Czornik, Jakub Dymiński (rocznik 2008), Kuba Giertyczka, Martyna Kądziołka, Dawid Kotara, Stanisław Malicki, Jakub Matejczyk, Piotr Mazurkiewicz, Mateusz Mzyk, Dawid Napieraj, Jakub Segert (kapitan), Jakub Sobiś, Paweł Szolc, Kacper Tobór (rocznik 2008), Maciej Treter, Cezary Wroniszewski (rocznik 2007), Mateusz Wyporski, Remigiusz Zawada (rocznik 2008).

Dawid Kotara z 12 bramkami został królem strzelców ligi. Bramkarka Dorota Dobras po raz kolejny miała okazję uczestniczyć w zgrupowaniu kadry Śląska, której członkinią jest od początku tego roku kalendarzowego. W zespole zadebiutowało 9 nowych zawodników. Oprócz Doroty byli to: Kacper Czornik, Piotr Mazurkiewicz, Kuba Sobiś, Mateusz Wyporski, Kuba Burda oraz trzech wyróżniających się zawodników z rocznika 2008 – Kacper Tobór, Kuba Dymiński i Remik Zawada.

Poza trenerem Dyrdą sztab szkoleniowy UKS Ruch 2006 tworzą Jarosław Treter – kierownik zespołu i Jakub Larisch – trener bramkarzy. W listopadzie drużyna rozpoczyna kolejny etap pracy, poparty rozgrywaniem sparingów z tak mocnymi zespołami, jak Gwarek Zabrze, Akademia Sportowa Lubliniec czy Odra Opole. W grudniu UKS Ruch rozegra pierwsze spotkanie na nowym boisku przy Szkole Mistrzostwa Sportowego w Radzionkowie – z MKS Zaborze Zabrze.

Krzysztof Garczarczyk


Artykuł ukazał się w GWARKU 44/2018 z 06.11.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.