•  
      Zdjęcia: Archiwum klubu
18.06.2019

UKS Ruch Radzionków mistrzem Śląska w piłce plażowej

Uczniowie VI klasy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Radzionkowie, na co dzień grający w miejscowym UKS Ruch Radzionków zostali mistrzami Śląska w piłce plażowej. Zawody odbyły się 16 czerwca w Gliwicach.

Turniej, pod szyldem Śląskiego Związku Piłki Nożnej, odbył się w obiekcie UKS Milenium Gliwice. Wzięło w nim udział 8 zespołów. Dla radzionkowian był to drugi kontakt z piłką plażową. Na drodze do złota dwukrotnie mierzyli się z gospodarzami, którzy na co dzień trenują i odnoszą sukcesy w piłce plażowej. – Szczególnie zacięty był ostatni mecz grupowy z Milenium I, w którym kibice oglądali piękne gole i zagrania z powietrza, strzały z przewrotki, znakomite parady bramkarzy, a decydujące gole: doprowadzający do dogrywki i zwycięski padały kilka sekund przed końcem regulaminowego czasu – relacjonuje trener Adam Dyrda.

W finale UKS Ruch Radzionków pokonał 6:2 Orła I Mokre i odniósł historyczny sukces zostając mistrzem Śląska. Dodatkowo Dawid Kotara został uznany najbardziej wartościowym zawodnikiem turnieju.

UKS Ruch Radzionków zagrał w składzie: Kuba Szydło, Oliwier Polak (bramkarze), Arek Anczok, Szymon Ciongwa (2 gole), Maciek Treter (3 gole), Dawid Kotara (5 goli), Kuba Segert (C), Adam Krysiak (5 goli), Kacper Czornik (1 gol), Paweł Szolc (1 gol), Piotrek Mazurkiewicz (5 goli). Sztab szkoleniowy: Adam Dyrda – trener, Jarosław Treter – kierownik zespołu.

(aj)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.