• W minionym tygodniu w Pałacu Kawalera podpisano umowę wartą 8 mln zł.
    W minionym tygodniu w Pałacu Kawalera podpisano umowę wartą 8 mln zł. Fot. Archiwum
30.10.2015

Umowa na wagę 8 mln

Przebudowa oczyszczalni ścieków Lemna w Świerklańcu to jedna z większych i kosztowniejszych inwestycji, przeprowadzanych w gminie w ostatnich latach. Pochłonie ponad 11 mln zł – samorządu, bez dofinansowania, nie byłoby stać na tak duży wydatek.

Już w lipcu urząd gminy odebrał potwierdzenie otrzymania dotacji unijnej, opiewającej na kwotę 8 milionów złotych, ale dopiero w ubiegłym tygodniu w Pałacu Kawalera doszło do podpisania umowy o przyznaniu pieniędzy. Dokument sygnowali wójt gminy Marek Cyl i Andrzej Pilot, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Katowicach.

Umowa dotyczy projektu "Przebudowa oczyszczalni ścieków Lemna w gminie Świerklaniec" w ramach działania 1.1 Gospodarka wodno – ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM priorytetu I Gospodarka wodno-ściekowa Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007 – 2013.

Oczyszczalnia ma być gotowa do końca roku. Właśnie rozpoczyna się jej rozruch.

(eka)

Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


Artykuł ukazał się w GWARKU 44 z 03.11.2015

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.