•  W akcji na stawie w Zielonej uczestniczyli m.in. druhowie z OSP Koty.
     W akcji na stawie w Zielonej uczestniczyli m.in. druhowie z OSP Koty. Fot. OSP Koty, PSP Lubliniec
06.12.2019

Uratowali łabędzie i psa

Dwa łabędzie zaplątały się w żyłkę wędkarską, kolejny przymarzł do tafli stawu. Pies utknął w bramie. Zwierzętom pomogli strażacy.

W czwartek, 5 grudnia strażaków wezwano do łabędzia, który przymarzł do tafli stawu w Zielonej. Ptaka udało się złapać i przewieźć na drugi zbiornik, gdzie były pozostałe łabędzie.

Trzy dni wcześniej dwa łabędzie zaplątały się w żyłkę wędkarską na zbiorniku wodnym w Hadrze w powiecie lublinieckim. Jeden z nich po oswobodzeniu przez strażaków został wypuszczony na wolność. Niestety drugi poranił sobie skrzydło i trafił do Leśnego Pogotowia Ratunkowego w Mikołowie.

Natomiast dziś rano OSP Tworóg otrzymało informację o psie, który utknął w bramie posesji. Trzeba było użyć podręcznego sprzętu burzącego, żeby uwolnić zwierzę. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.