• Podwyżki dla pracowników starostwa poprali m.in. wiceprzewodniczący rady powiatu Dariusz Wysypoł (z lewej) i Przemysław Cichosz, przewodniczący rady.
    Podwyżki dla pracowników starostwa poprali m.in. wiceprzewodniczący rady powiatu Dariusz Wysypoł (z lewej) i Przemysław Cichosz, przewodniczący rady. Fot. Elżbieta Kulińska
14.05.2019

Urzędnicy upomnieli się o pieniądze

Związkowcy doszli do porozumienia z władzami powiatu w sprawie podwyżek dla pracowników starostwa tarnogórskiego. Otrzymali po 140 złotych brutto, podczas gdy samorząd proponował po 70 złotych. Kwota (doliczona do wynagrodzenia zasadniczego od stycznia tego roku) ma zakończyć temat tegorocznych podwyżek. Od przyszłego roku urzędnicy liczą, że pensje znów wzrosną. Związkowcy chcą zacząć rozmowy na ten temat już we wrześniu, gdy rozpoczną się prace nad budżetem powiatu na 2020 rok.

Jeszcze w marcu o negocjacjach ze związkami zawodowymi informowała starosta Krystyna Kosmala. Ponieważ strony nie potrafiły dojść od porozumienia, oczekiwały, że stanowisko w tej sprawie zajmie rada powiatu. Tym bardziej, że to radni muszą przegłosować zmiany w budżecie, w którym założono,…


Artykuł ukazał się w GWARKU 19/2019 z 14.05.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.