•  Strażacy zabezpieczyli zerwany fragment dachu w Niezdarze.
     Strażacy zabezpieczyli zerwany fragment dachu w Niezdarze. Fot. OSP Tąpkowice
02.07.2019

Uszkodzone dachy, zerwane linie energetyczne

Wczorajszy silny wiatr wyrządził szkody w powiecie tarnogórskim. Spokojniej było po sąsiedzku w powiecie lublinieckim i Piekarach Śląskich.

W Niezdarze przy ul. Dolnej wiatr zerwał część dachu budynku jednorodzinnego. Do tego padał deszcz i zalało m.in. strych, podłogi, strop. Straty szacowane są na ok. 15 tys. zł. W Czekanowie przyjęto dwa wezwania z ul. Stawowej. Wiatr zerwał dach budynku gospodarczego i uszkodził dachówki na domu jednorodzinnym. Tu też deszcz zalał wnętrze.

W Nakle Śląskim przewróciła się część ściany w budowanym domu jednorodzinnym. Spadły pustaki. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

W Tarnowskich Górach na ul. Lipowej wiatr powalił drzewo. Przewróciło się na posesję, uszkodziło ogrodzenie i zerwało przewody energetyczne. Powalone drzewo było też w parku miejskim i przy obwodnicy w Tarnowskich Górach, zwisający konar drzewa – w Tąpkowicach przy ul. Sobieskiego.

W Nowym Dworze w gminie Koszęcin konar spadł na linię energetyczną, było spięcie i od iskry zapalił się las – 800 m kw. Drzewo spadło też linię niskiego napięcia w Lubszy. W Piekarach Śląskich zanotowano kilka nadłamanych drzew. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.