•  
      Fot. PSP Lubliniec
30.08.2019

Utonął 16-latek

Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj po południu w zbiorniku wodnym w Kamienicy Śląskiej w gminie Woźniki. Nie wolno się tam kąpać.

Jak informuje st. kpt. Wojciech Kwapień, rzecznik lublinieckiej komendy PSP, do żwirowni przyszło 4 nastolatków – 2 dziewczyny i 2 chłopców. Dziewczyny zostały na brzegu zbiornika wodnego, chłopcy poszli się kąpać. Jeden z nastolatków zasłabł. Drugi próbował go doholować do brzegu. W pewnym momencie kolega mu się wyślizgnął i zniknął pod wodą.

Nastolatkowie od razu wezwali pomoc. Na miejsce przyjechali strażacy, wezwano m.in. grupę ratownictwa wodno-nurkowego z Bytomia. Byli policjanci i ratownicy medyczni. Po trzech godzinach znaleziono ciało 16-latka. Niestety nie było już szans na ratunek. Sprawą zajmuje się policja. (esp)


komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.