02.01.2018

Na Blachówce utonął tarnogórzanin

Strażacy pojechali ratować psy, które nie potrafiły się wydostać ze zbiornika wodnego. Niestety, okazało się, że utopił się w nim ich właściciel.

Do zdarzenia doszło w sylwestra, ok. godz. 11.30 przy ul. Blachówka niedaleko os. Stroszek, koło dolomitów, gdzie jest niewielki zbiornik wodny. Jak informuje mł. bryg. Dariusz Szczęsny, rzecznik bytomskiej komendy Państwowej Straży Pożarnej, przechodzień zauważył dwa psy, które nie mogły same wydostać się z wody. Jednego wyciągnął sam, drugiego uratowali strażacy. Na obroży znaleźli numer telefonu. Odebrała kobieta. Powiedziała, że mąż wyszedł z psami na spacer i nie wrócił do domu.

Rozpoczęto poszukiwania mężczyzny. W akcji uczestniczyło 6 zastępów straży pożarnej, w sumie 22 osoby. Niestety, zwłoki 73-letniego tarnogórzanina odnaleziono w zbiorniku wodnym. W tej chwili nic nie wiadomo na temat przyczyn zdarzenia, policjanci czekają na wyniki sekcji zwłok. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.