•  Zdjęcie poglądowe.
     Zdjęcie poglądowe. Fot. Pixabay
26.10.2019

Uważaj na ceny w Biedronce

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przyjrzał się cenom w marketach Biedronka. Klienci skarżyli się, że na półkach są niższe, a w kasie nabijane już wyższe.

"Drożej w kasie niż wskazuje na to cena umieszczona przy towarze oraz brak informacji o cenie przy produkcie na półce – to zarzuty UOKiK wobec Jeronimo Martins Polska, właściciela sklepów Biedronka" – czytamy w komunikacie UOKiK.

– Mieliśmy bardzo dużo sygnałów z całego kraju na temat nieprawidłowości przy podawaniu cen w sklepach sieci Biedronka. Nie może być tak, że klient widzi atrakcyjną cenę przy produkcie, a po obejrzeniu paragonu okazuje się, że zapłacił więcej – mówi Marek Niechciał, prezes UOKiK.

Przedstawiciele UOKIK przypominają, że w każdym sklepie ceny powinny być umieszczone na towarze lub w jego pobliżu. Sprzedawca musi informować o nich w jednoznaczny sposób i w widocznym miejscu. Jeśli podaje je tylko ustnie, łamie prawo. Jeżeli cena w kasie jest wyższa od tej na towarze lub na półce, klient ma prawo kupić daną rzecz za tę niższą kwotę. Gdy zauważy różnicę dopiero na paragonie, może domagać się jej zwrotu.

UOKiK zachęca też klientów do przekazywania informacji o nieprawidłowościach dotyczących podawania cen w sklepach sieci Biedronka. Można je przesyłać, razem z potwierdzającymi je zdjęciami na adres mailowy: bydgoszcz@uokik.gov.pl.

(esp)


Artykuł ukazał się w GWARKU 43/2019 z 29.10.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.