• W tym roku zaplanowano remont Paderewskiego od Lubszeckiej do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 908 w Miotku.
    W tym roku zaplanowano remont Paderewskiego od Lubszeckiej do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 908 w Miotku. Fot. Jarosław Myśliwski
11.02.2017

Uwaga! W Kuczowie budują

Ruszyły roboty drogowe na ul. Paderewskiego w Kuczowie. Szczególną ostrożność powinni zachować kierowcy jadący tą drogą od strony Kalet, bo wyjeżdżając zza zakrętu, można wpaść na maszyny drogowe.

Remont Paderewskiego ma długą i skomplikowaną historię. W pewnym momencie mogło nawet dojść do procesu sądowego przeciwko powiatowi tarnogórskiemu, który próbował wycofać się z zawartej umowy. Ostatecznie pod koniec 2015 r. powiat podpisał aneks do umowy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, w którym czas prowadzenia inwestycji określono na lata 2016-2017. Dodatkowo w budżecie Kalet na 2016 r. pojawił się zapis o  200 tys. zł pomocy finansowej dla powiatu tarnogórskiego, który został doprowadzony do takiego stanu, że nie mógł wziąć dotacji i pożyczki na preferencyjnych warunkach z WFOŚiGW, bo nie miał tzw. wkład własnego. Chodziło o około 2,5 mln zł. Wkład własny powiatu to ponad 1 mln zł.

W ubiegłym roku roboty prowadzono od wjazdu do Kuczowa od strony Kalet do skrzyżowania z ul. Lubszecką. W tym zaplanowano remont Paderewskiego od Lubszeckiej do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 908 w Miotku. (mir)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.