•  Pożar magazynu w Kaletach.
     Pożar magazynu w Kaletach. Fot. OSP Tworóg
11.03.2018

W Bobrownikach Śląskich spłonął dom, w Kaletach – magazyn

W sobotę palił się magazyn z wyposażeniem. W nocy z sobotę na niedzielę – dom jednorodzinny. W obu przypadkach straty są spore.

15 strażackich zastępów z PSP i OSP, 68 strażaków przez ponad 6 godzin gasiło pożar budynku magazynowego przy ul. K. Miarki w Kaletach. Zgłoszenie było przed godz. 17, w sobotę 10 marca. Kiedy na miejsce dotarły pierwsze zastępy, magazyn był już cały w ogniu. Spłonęły też znajdujące się w środku maszyny do produkcji blachy i wyposażenie. Szacunkowe straty – 200 tys. zł.

Informację o pożarze domu jednorodzinnego w Bobrownikach Śląskich przy ul. Przedwiośnie strażacy otrzymali ok. godz. 2.30 w nocy, w niedzielę, 11 marca. Tu też budynek był cały w ogniu. Na szczęście mieszkaniec sam z niego wyszedł i nikomu nic się nie stało. W akcji gaszenia pożaru uczestniczyło 9 zastępów, 29 strażaków. Szacowane straty - 400 tys. zł.

W obu przypadkach budynki w znacznej części spłonęły i trudno było na miejscu ustalić przyczyny pożarów. (esp)

Zdjęcia z pożaru w Kaletach: OSP Tworóg, Tarnogórskie 998-112 Tomasz Karmański


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.