06.11.2018

W domu wariatów nie należy się wymądrzać

“Mam dla pani radę. Niech pani więcej czyta” – to jedna z moich ulubionych myśli z prozy Wieniedikta Jerofiejewa. Nie żebym cytując “Noc Walpurgii albo kroki komandora” pił wprost do poseł Barbary Dziuk. No może odrobinę, choć jej przypadek pokazuje, że także kiepska lektura szkodzi. Ale kraj mamy wolny, każdy może czytać to, co lubi, jedni poezję, inni rewelacje z Pudelka.

Nie ma co przesadzać z naśmiewaniem się z, nazwijmy to przewrotnie, niefrasobliwości polityków. Są odzwierciedleniem poziomu społeczeństwa. Oczywiście, że niektóre systemy liczenia głosów powodują, że pomiędzy wynikami wyborów a podziałem mandatów jest spora różnica, ale z…


Artykuł ukazał się w GWARKU 44/2018 z 06.11.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.